BEH DO STREČNIANSKYCH HRADNÝCH SCHODOV

V piatok 17. mája 2019 sa uskutočnil už 22. ročník súťaže Beh do strečnianskych hradných schodov. Ako aj po minulé roky, tak aj tento, boli hlavnými organizátormi tohto populárneho bežeckého podujatia Ústav telesnej výchovy Žilinskej univerzity, Academic Žilinská univerzita, Olympijský klub Žilina, Považské múzeum v Žiline a obec Strečno.

Na tomto jedinečnom podujatí v krásnom prostredí Malej Fatry sa na štart v 6 kategóriách postavilo dovedna 350 pretekárov z celého Žilinského kraja. Súťažili deti, mládež, vysokoškoláci, dospelí a samozrejme nechýbali ani žiaci našej školy. Strednú odbornú školu dopravnú tento rok reprezentovali: Vavro Samuel, Jakúbek Milan, Dúbravka Rudolf, Ďuriník Denis, Ihnát Richard, Jarotta Adam, Majerčiak Filip, Vrabec Patrik, Noskovičová Barbara a Hofferová Vanesa. Trať viedla z parkoviska pod hradom Strečno nahor po 151 schodoch do stredovekej dedinky Paseky. Najlepšie umiestnenie z našej školy získal Ďuriník Denis, ktorý skončil s časom 0:45,2 na celkovom 11. mieste a v kategórii dievčat sa Noskovičová Barbara  s časom 1:16,6 tiež umiestnila na 11. mieste.

Účastníci tohto podujatia mali v rámci pretokov možnosť bezplatnej prehliadky historického hradu Strečno a stredovekej dedinky Paseky.

Všetkým zúčastneným žiakom patrí veľká vďaka za reprezentáciu našej školy.