Girl’s Day

Dňa 13. 05. 2021 sa na našej škole uskutočnil „Girl’s Day.“ Chceli sme ním motivovať dievčatá k štúdiu informatiky a programovania, ukázať im, že  IKT technológie sú určené pre všetkých  a každý si v nich môže nájsť niečo pre seba, čo ho bude baviť.  Záujemkyne  zo všetkých ročníkov našej školy skúsili programovať stavebnicu Micro:bit, za ktorú ďakujeme  projektu ENTER pre školy 2020 – Digitálna generácia, nadačnému fondu Telekom pri Nadácii Pontis, SPy a Aj Ty v IT.

Dievčatá najviac zaujalo programovanie LED displeja a hudby. Učebňa sa rozblikala ledkami a ozývali sa piesne. Dievčatá si naprogramovali aj vlastnú skladbu.

Dúfame, že sa „Dievčenský deň“ stane na našej škole tradíciou a dievčatá objavia interaktívnou formou svet digitálnych technológií a programovania prostredníctvom micro:bitov.