LETNÁ UNIVERZIÁDA SLOVENSKEJ REPUBLIKY 2020

Žilinská univerzita v Žiline sa v dňoch 05.10. 2020 – 08.10.2020 stala organizátorom Letnej univerziády Slovenskej republiky. Ide o najvýznamnejšie športové podujatie vysokoškolákov, na ktorom si môžu zmerať svoje sily milovníci športu. Prvá slovenská univerziáda sa konala v roku 2004, organizovala ju vtedy Technická univerzita v Košiciach a súťažilo sa v 10. športoch.

Tohtoročná Letná univerziáda SR v Žiline je už 5. ročníkom letných univerziád v ére samostatnej Slovenskej republiky. Svoje sily si študenti zmerali v 15-tich športoch : cyklistika, basketbal, 3×3 basketbal, volejbal, silový trojboj, futbal, orientačný beh, šerm, plážový volejbal, tenis, lukostreľba, plávanie, atletika, šach a jumping maratón, na ktorý boli prizvané aj stredné školy.                                                                                       

Univerziády sa zúčastnilo spolu 700 študentov, ktorých súčasťou boli aj dievčatá z našej školy. Náš tím v kategórii stredných škôl tvorili: Hofferová Vanesa, Krenželová Sára, Vranová Klaudia, Hacková Silvia, Jarošová Miroslava, Barančeková Viktória, Funiaková Timea, Kopáčková Beáta, Morongová Nina, Svrčková Rebeka a Hmírová Katarína. Dievčatá si okrem dobrého pocitu, že si zašportovali a urobili niečo pre svoje telo, odniesli aj medaily.

1.miesto – Rebeka Svrčková

2. miesto – Beáta Kopačková

3. miesto – Timea Funiaková

Organizátori Letnej univerziády túto netradičnú disciplínu oživili vyhlásením víťazky Miss jumping, ktorou sa stala žiačka SOŠ dopravnej v Žiline – Beáta Kopačková z II. BP.

Všetkým zúčastneným dievčatám gratulujeme a ďakujeme im za vzornú reprezentáciu školy.