Odborná exkurzia v KIA Slovakia

Dňa 06.11.2023 sa zúčastnil výber tried II.AN a III.AU našej školy pod vedením Ing. Ľ. Hrbáňovej a Ing. M. Chajdákovej exkurzie v závode KIA Motors Slovakia.

Prehliadka výrobného závodu KIA sa začala prezentáciou v zasadačke, kde sme sa dozvedeli fakty o histórií a profile spoločnosti. Neskôr sme sa presunuli do karosárne, kde nás sprevádzajúci zamestnanec pútavou formou oboznámil s najmodernejšími výrobnými technológiami, ktoré využívajú adaptabilné nástroje. Automatickým nastavením výrobných liniek sa dosahuje vysoká flexibilita, vďaka ktorej sa môže výroba pružne prispôsobovať požiadavkám zákazníka. Pri maximálnom využití výrobnej kapacity sa v žilinskej KII vyrába 350 000 automobilov ročne. Dosahuje tak jednu z najvyšších úrovní produktivity v automobilovom priemysle.

Prehliadka sa nám veľmi páčila a veríme, že získané odborné poznatky využijú naši žiaci pri ďalšom štúdiu.

Ing. Ľudmila Hrbáňová

Ing. Miroslava Chajdáková