Študenti zo Žiliny vyhrali krajskú jazykovú súťaž

Študenti zo Strednej odbornej školy dopravnej v Žiline zvíťazili v krajskom kole medzinárodnej súťaže v učení cudzích jazykov s názvom Jazykový WocaBee šampionát. Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školsva, vedy, výskumu a športu SR v online aplikácii na učenie slovíčok WocaBee.

Do tretieho ročníka šampionátu sa zapojilo rekordných takmer 60 000 žiakov a súťažia v ňom triedy zo základných a stredných škôl na celom Slovensku. Študenti zo Strednej odbornej školy dopravnej v Žiline po svojom víťazstve v rámci v rámci Žilinského kraja postúpili do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční od 17. do 24. novembra 2021. Celoslovenskí víťazi  budú v decembri reprezentovať Slovensko v záverečnom česko-slovenskom finále šampionátu. 

Jazyková súťaž v učení cudzích slovíčok v aplikácii WocaBee prebieha na slovenských aj českých školách už po tretí krát. V súťaži sa hodnotí usilovnosť v učení sa slovnej zásoby, o ktorej vypovedajú body získané za precvičovanie slovíčok v aplikácii, tzv. WocaPoints. V jednotlivých kolách súťaže víťazia triedy, ktoré získajú najvyšší priemerný počet WocaPoints na jedného žiaka. Trieda tak súťaží ako tím a v šampionáte si na rozdiel od iných školských súťaží svoje vedomosti zlepšujú všetci žiaci v triede.

Do celoslovenského kola súťaže sa prebojovali študenti zo Strednej odbornej školy dopravnej v Žiline z okresného a krajského kola v konkurencii 374 zapojených tried. V krajskom kole súťaže dosiahli v priemere 3856 bodov, tzv. WocaPoints na jedného žiaka. Pre lepšiu predstavu – každá správna odpoveď pri precvičovaní slovíčok v aplikácii znamená zisk približne 2 WocaPoints.

Pani učiteľka Ivana Kubalová, ktorá v triede vyučuje anglický jazyk, komentuje súťaž a výkon svojich žiakov nasledovne:   „Študenti z I.BP tvoria nový triedny kolektív. Využili výzvu, aby sa spoločne zapojili do tejto súťaže. Bola som nadšená z toho, keď po úspešnom absolvovaní okresného kola súťaže Jazykový WocaBee šampionát dievčatá a chlapci z mojej triedy s veľkým zanietením vstupovali i do krajského kola. Dosiahli vynikajúci výsledok aj vďaka tomu, že sa u nich prejavil tímový duch. Oceňujem, že vo svojom voľnom čase vďaka svojej húževnatosti urobili nielen niečo pre seba, pre kolektív, ale dobrovoľne sa podieľali na šírení dobrého mena školy.“ 

Celoslovenské kolo súťaže Jazykový WocaBee šampionát sa uskutoční v termíne 17. – 24. 11. 2021. Víťazi celoslovenského kola sa na začiatku decembra virtuálne „stretnú“ v bonusovom česko-slovenskom finále s najlepšími z Českej republiky. Doterajšie výsledky súťaže sú dostupné na   https://www.wocabee.app/sutaz/.

Zdroj: https://zilina.dnes24.sk/studenti-zo-ziliny-vyhrali-krajsku-jazykovu-sutaz-a-naucili-sa-971-slovicok-403740/bc3a7b8851fb1c9e88c75d8c616f2fa432ddba92

Celkové výsledky krajského kola https://www.wocabee.app/sutaz/results_SK_kraje.pdf

Zoznam víťazných tried krajského kola   https://www.wocabee.app/sutaz/winners_SK_kraje.pdf