Výhody investičného zlata z Mincovne Kremnica

Aké dôvody nás vedú k investovaniu do zlata? Na tieto a mnohé iné otázky žiakom I.AM a I.BM s pedagógmi Ing. M Korčekovou a Ing. M. Fabiniovou odpovedali sprievodcovia kremnickej mincovne.

Kremnická mincovňa je jedným z najstarších nepretržite vyrábajúcich podnikov na svete. Jej príbeh trvá neuveriteľných 691 rokov. Patrí medzi mincovne, ktorých produkcia je zameraná na výrobu mincí, medailí, odznakov, príveskov, kravatových spôn, vyznamenaní a mnohých iných produktov.

Od roku 2015 sa tu tlačia ochranné kolky na alkohol a cigarety. Svoju ponuku rozšírila aj o výrobu zlatých investičných mincí a  predaj zlatých investičných tehličiek vyrábaných švajčiarskou spoločnosťou Argor Heraeus, ktorá je akreditovaná Londýnskou burzou (LBMA).

Žiaci absolvovali exkurziu v starej i novej raziarni. Najzaujímavejším oddelením mincovne bola dieľňa, kde sa vyrábali zlaté investičné mince. Limitovaný náklad mincí z Kremnice má okrem investičnej aj zberateľskú hodnotu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

CAPTCHA Antiboot<br><small>Odpovedajte číslom, nie slovom</small> *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.