Trenčín a jeho história

Chodíme okolo nej autom či vlakom, vidno ju z diaľky vo dne aj v noci. Reč je o dominante Trenčína i celého Považia. Trenčiansky hrad stráži od 11. storočia pradávne obchodné trasy spájajúce stredomorskú oblasť s Pobaltím a severnou Európou. Dnes sú v jeho starobylých priestoroch umiestnené výstavné priestory a viaceré expozície Trenčianskeho múzea. Hrad sa stal v roku 1953 národnou kultúrnou pamiatkou.

  1. septembra 2018 sa žiaci IV. BM spolu s Mgr. Mišíkovou a Mgr. Sikorovou vydali vlakom za krásami tohto hradu. Prehliadku sme začali na Dolnom nádvorí Trenčianskeho hradu, odkiaľ sa nám naskytli jedinečné výhľady na mesto a priľahlé okolie. V blízkosti Delovej bašty sme nazreli do povesťami opradenej Studne lásky, vyliezli sme do Matúšovej veže – najvyššieho bodu celého hradu. V kasárni sme si prezreli vystavenú expozíciu a v hladomorni stredoveké mučiace nástroje. V expozíciách nás zaujali vystavené trofeje, obrazy a ukážky pôvodného nábytku.

Pri hrade sa nachádza rozľahlý park. Cestou do centra mesta sme prechádzali úzkymi hradnými uličkami. Po zastávke na občerstvenie sme sa vydali vlakom na cestu naspäť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

CAPTCHA Antiboot<br><small>Odpovedajte číslom, nie slovom</small> *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.