BEH DO STREČNIANSKYCH HRADNÝCH SCHODOV

Dňa 31.05.2017 sa uskutočnil už jubilejný 20. ročník behu do Strečnianskych hradných schodov. Hlavnými organizátormi tohto bežeckého podujatia sú Ústav telesnej výchovy Žilinskej univerzity, Academic Žilinská univerzita a Olympijský klub Žilina. Do tohto náročného, ale populárneho bežeckého podujatia, na ktorom mali súťažiaci vybehnúť po 151 schodoch a zdolať prevýšenie 144 metrov sa zúčastnila aj dopravná akadémia.

Našu školu reprezentovali Olbert Viktor, Kubalík Dominik, Michalík Tomáš, Gama Patrik, Maruňáková Nikola, Mrvečková Mária. S najlepším časom v kategórii chlapcov sa na 13. mieste umiestnil s časom 0:38,73 Kubalík Dominik (II.BP), v tesnom závese za ním na 15. mieste Olbert Viktor s časom 0:40,02. Na 25. mieste skončil s časom 0:44,82 Michalík Tomáš (II.AP) a 28. miesto obsadil Gama Patrik s časom 0:47,75 (II.AP). Naše dievčatá tiež vložili všetky svoje sily do tohto náročného behu a Mrvečkovej Márii (III.AP) sa podarilo s časom 1:05,92 umiestniť na 11. mieste. Maruňáková Nikola (III.AP) obsadila 18. miesto s časom 1:18,51. Všetkým zúčastneným žiakom patrí veľká vďaka za reprezentáciu našej školy.