Matematický klokan

klokan(1)Matematický klokan je najväčšia matematická súťaž na svete aj na Slovensku. Vlani riešilo jej úlohy viac ako 6 miliónov žiakov z 50 krajín Európy, Ázie, Ameriky a Afriky. Na Slovensku v marci 2014 súťažilo 59 232 žiakov z 1388 škôl v trinástich kategóriách.

Vyhlasovateľom tejto medzinárodnej matematickej súťaže pre žiakov základných a stredných škôl je asociácia Kangourou sans frontiéres so sídlom v Paríži. Organizátorom súťaže v Slovenskej republike je Talentída, n. o.

Z našej školy sa súťaže 24. marca 2014 zúčastnilo 16 žiakov v dvoch kategóriách:

Kadet O12 – žiaci 1. a 2. ročníka SOŠ:

  1. Peter Palider – II. AM
  2. Jakub Juriga – II. AM
  3. Adam Miškovčík – II. AM

Všetci traja patria zároveň medzi 10 % najlepších riešiteľov na Slovensku vo svojej kategórii.

Junior O34 – žiaci 3. a 4. ročníka SOŠ:

  1. Mário Masár – IV. AP
  2. Marián Frnčo – III. BP
  3. Juraj Zicho – IV. AP

Peter Palider sa stal zároveň šampiónom našej školy. Gratulujeme!