Majstrovstvá žiakov stredných škôl v zjazdovom lyžovaní a snowbordingu 2018

Dňa  01. 02. 2018 sa v obľúbenom lyžiarskom stredisku Vrátna Free Time Zone v Terchovej konali  Majstrovstvá žiakov stredných škôl v zjazdovom lyžovaní a snowbordingu 2018, ktorej  vyhlasovateľom bol Žilinský samosprávny kraj.

Súťaž slávnostne otvorila predsedníčka Žilinskej župy pani Erika Jurinová. Svoje sily na lyžiarskom svahu na Pasekách si zmerali študenti stredných škôl zo Žilinského kraja už po siedmykrát. Súťaže sa tomto ročníku zúčastnilo viac než 170 športových talentov. Mladí športovci pretekali v šiestich kategóriách – mladší dorastenci, mladšie dorastenky,starší dorastenci, staršie dorastenky, snowboarding chlapci a snowboarding dievčatá. Putovný pohár, ktorý sa udeľuje absolútnemu víťazovi pretekov s najrýchlejším časom, si v tomto roku odniesol Tomáš Košík z Gymnázia M. M. Hodžu v Liptovskom Mikuláši.

Našu školu reprezentovalo šesť žiakov. Z nich sa najlepšie umiestnil Vladimír Hanuš z III.BM v kategórii starší dorastenci  a Mário Horecký z II.AN v kategórii snowboarding chlapci obsadili 21. miesto.

Žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a blahoželáme k dosiahnutým výsledkom v silnej konkurencii registrovaných lyžiarov.